Блог

Блог

Романтична прошетка низ уличките на Венеција 03/01/2015

Ако оваа пролет сакате да заминете на романтично патување, со својата најдрага личност, топло ви ја препорачуваме Венеција...

Повеќе

Пријатните изненадувања на Прага 03/01/2015

Прага е незаборавен град, скриен во срцето на Европа, познат по производството на најдобрите пива во светот. Но, Прага крие и многу изненадувања кои чекаат да бидат откриени...

Повеќе

Пролетното лице на Париз 03/01/2015

Речиси и да не постои турист на светот што нема да се согласи дека Париз е прекрасен во секое време од годината... Но, има нешто особено убаво во „градот на светлината“ кога пролетта пристигнува.

Повеќе

Патуваме во Копенхаген 02/22/2015

За престојниот осмомартовски викенд, заедно со вас, Игуана Травел патува кон еден од најубавите скандинавски градови - Копенхаген.

Повеќе

Едноставно - Амстердам 02/22/2015

Амстердам е вистински уникатен град. Постојат стотици причини зошто секој човек треба да го посети барем еднаш во животот...

Повеќе

Пролетна посета на Виена 02/22/2015

Виена е магично место во текот на целата година, но има нешто особено привлечно во времето кога градот се подготвува за топлите денови...

Повеќе

Патување од бајките за 8. Март 02/19/2015

За петнаесетина дена, токму пред почетокот на пролетта, заедно заминуваме на патување во земјата на бајките - Баварија.

Повеќе

8. Март во Фиренца 02/18/2015

На 8. Март, заедно со вашата омилена туристичка агенција - Игуана Травел, отпатувајте до градот на убавината и родното место на ренесансата - Фиренца.

Повеќе

Венеција во деновите на Карневалот 02/15/2015

Најмагичното време за посета на Венеција, градот на романтиката, е во деновите на големиот карневал, кога градот се буди од зимскиот сон и се подготвува за новиот бран туристи...

Повеќе

Со Игуана Травел до Барселона 02/15/2015

Оваа пролет, туристичката агенција Игуана Травел, ве води на незаборавно патување до Барселона, со попатна посета на најголемите туристички атракции во јужниот дел од Европа.

Повеќе
Категорија
Тагови
Архива