Блог

Блог

Св. Кирил и Методиј 05/09/2016

По повод празникот Св. Кирил и Методиј тимот на “Игуана” од Скопје и Куманово одбра неколку интересни дестинации за вас и вашите пријатели.

Oстанува да се одлучите дали ќе отпатувате во Барселона или во Москва со авион или ќе уживате на плажите на Халкидики.

Прошетки, разгледувања, посети или...

Повеќе

Патуваме на 8. декември 11/04/2015

На почетокот на следниот месец, со државниот празник Св. Климент Охридски, имаме можност за уште еден продолжен викенд. По тој повод, Игуана Травел организира неколку возбудливи патувања...

Повеќе

Патување во Фиренца 10/16/2015

По повод продолжениот викенд следната недела, Игуана Травел ве поканува на патување во лулката на ренесансата, Фиренца.

Повеќе

Сите бои на Истанбул 09/26/2015

Истанбул е навистина магичен град во кој било дел од годината, но некако чудно, есенските бои му даваат некој дополнителен шарм на градот на два континента...

Повеќе

Прага во октомври 09/24/2015

Секој што некогаш ја посетил Прага сигурно се согласува дека се работи за еден од најубавите градови во светот...

Повеќе

Романтично патување во Венеција 09/20/2015

Ако размислувате за романтично патување со некоја посебна личност, наша препорака е овој октомври, заедно со нас, да го посетите можеби најромантичниот град на светот - Венеција.

Повеќе

Планинскиот рај - Златибор 09/20/2015

Златибор е планински туристички центар кој отскокнува од останатите поради одлично развиената инфраструктура, која заедно со неверојатните природни убавини создава идеално место за опуштање и уживање...

Повеќе

Магијата на Кападокија 09/20/2015

Кападокија е фасцинанта област која се наоѓа во централниот дел од Турција. Специфичноста на релјефот на Кападокија е она што ја прави неодоливо привлечна...

Повеќе

Посета на гробот на Дракула 09/20/2015

Романија е позната по многу нешта, но можеби најпозната во светски рамки е по областа Трансилванија, од каде што потекнува грофот Дракула...

Повеќе

Патуваме на 11. Октомври 09/20/2015

11. Октомври е првиот од серијата празници кои ќе направат да добиеме продолжени викенди, а токму поради тоа, со овој празник го означуваме и почеток на богатата понудата на Игуана Травел за сезоната на патувања низ Европа...

Повеќе
Категорија
Тагови
Архива