Блог

Блог

Патување за двајца 05/18/2016

Како патувањeто може да ги зближи паровите?

Патувањето може да ве зближи со вашиот партнер, и за време на патувањето можете да се уверите дека личноста до вас е онаа, вистинската.

Заедно ќе создавате спомени

Заедничките спомени се нешто што најмногу ве поврзува со вашиот партнер, а патувањата,...

Повеќе

Прв одмор со бебе... 05/17/2016

Почнете да се пакувате порано, навистина порано...
Понесете доволно креми за сончање кои ќе ги покријат рачињата, нозете, целото тело на вашето бебе, сонцето покрај тоа што е корисно може да биде и навистина опасно, заштитете го своето бебе.
Освен регуларните, обични пелени понесете си и пелени...

Повеќе

Каде на одмор летово? 05/16/2016

Останува уште неполн месец до крајот на учебната година и до почетокот на уште еден летен распуст, на уште едно долго топло лето.

Ние сме подготвени за најмладите, оние што всушност најмногу им се радуваат на сончевите денови, на новите предизвици исполнети со наивна детска смеа, радост, љубов. ...

Повеќе

Афитос 05/10/2016

Афитос, според многумина најубавото гратче на Халкидики.

Од останатите се разликува по архитектурата, по камените куќи, по традиционалните таверни, по улиците со калдрма.

Водата е кристално чиста и топла, а плажите песочни, што го прави одличен избор за семејства, млади луѓе, парови, за сите... ...

Повеќе

Последни термини за летен одмор 09/17/2015

Остануваат само уште неколку слободни места за летен одмор, последните за оваа сезона. Игуана Травел ви ги нуди по неверојатно ниски цени...

Повеќе

Најзначајни знаменитости на Скијатос 09/12/2015

Скијатос е една од најпопуларните туристички дестинации во Грција. Покрај очигледните причини зошто е тоа така (одличните плажи и туристичките капацитети), тука се и знаменитостите кои вреди да се посетат.

Повеќе

Најважни знаменитости на Лефкада 09/09/2015

Лефкада е фасцинантен остров, на кој ќе останете без зборови од природните убавини и од историските знаменитости. Совршениот спој на овие два света е токму тоа поради што треба да ја посетите Лефкада.

Повеќе

Понуда што не се пропушта! 09/06/2015

Игуана Травел за своите пријатели подготви уште едно изненадување, поточно понуда што едноставно не смее да се пропушти...

Повеќе

Историски знаменитости на Закинтос 09/03/2015

Островот Закинтос е едно од местата во Грција со најбурна и најбогата историја. Трагите што таму ги оставиле бројните владетели се доволни за истражување со години...

Повеќе

Среќен 1. септември 09/01/2015

Додека најмалите тргнуваат во поход на уште една успешна школска година, повозрасните се подготвуваат за последните термини за летен одмор оваа година...

Повеќе
Категорија
Тагови
Архива