Блог

Блог

Ханиоти 03/30/2018

Според многумина, Ханиоти е едно од најубавите селца на првиот крак, Касандра, и сигурно е едно од најпосетуваните. Малиот плоштад во центарот на ова место е собиралиште во ноќните часови, каде што може да се напиете пиво, фрапе, да јадете вкусно грчко гиро или, пак, да одморите од долгите прошетки....

Повеќе

Зошто Афитос?! 03/30/2018

Афитос е, можеби, најнеобичното туристично место на Касандра и воопшто на Халкидики. Се разликува од останатите по својата архитектура и по инфраструктурата. Мало, автентично, со тесни сокачиња и камени куќи, наликува т.е. потсетува на јадрансиот бисер, Дубровник. Доколку сакате да го комбинирате...

Повеќе

Едноставно, Афитос! 06/21/2016

Едноставно, Афитос!

Афитос е прекрасно традиционално приморско место во североисточниот дел на Касандра. Ова преубаво гратче, познато уште како „мала Италија“, привлекува многубројни туристи од целиот свет, но, сепак, успева да го задржи традиционалниот карактер и е одличен пример за...

Повеќе

Афитос 05/10/2016

Афитос, според многумина најубавото гратче на Халкидики.

Од останатите се разликува по архитектурата, по камените куќи, по традиционалните таверни, по улиците со калдрма.

Водата е кристално чиста и топла, а плажите песочни, што го прави одличен избор за семејства, млади луѓе, парови, за сите... ...

Повеќе

Понуда што не се пропушта! 09/06/2015

Игуана Травел за своите пријатели подготви уште едно изненадување, поточно понуда што едноставно не смее да се пропушти...

Повеќе

Последни попусти за ова лето 08/27/2015

Полека се ближи крајот на уште една успешна летна сезона заедно со вас, драги пријатели. Сѐ до исполнување на последното место, нашите сместувачки капацитети ви ги нудиме со дополнителни попусти!

Повеќе

Идеално време за одмор на Халкидики 08/17/2015

Кога станува збор за одмор на Халкидики, речиси сите кои некогаш го посетиле трозабиот полуостров се едногласни - најдобро време да се посети ова место е август...

Повеќе

Идеална понуда за друштва 08/10/2015

За сите оние кои планирале да отпатуваат на одмор со друштво, Игуана Травел подготви уште едно специјално изненадување...

Повеќе

Големи попусти во август 08/03/2015

Август е можеби најубавиот месец за годишен одмор, а во сместувачките капацитети на Игуана Травел преостануваат само уште неколку места...

Повеќе

Наш предлог за август: Фурка 07/27/2015

Едно од најчесто превидуваните места при изборот на дестинација за одличен летен одмор е Фурка, малата населба на средината од полуостровот Касандра, којашто денес е нашиот предлог за август...

Повеќе
Категорија
Тагови
Архива