Блог

Блог

Одмор во јуни 04/02/2018

Има неколку причини поради кои одморот во јуни може да биде навистина прекрасен. Пред сè, цените на аранжманите се пониски и поприфатливи. Исто така, амбиентот и целата атмосфера се далеку порелаксирани во споредба со месеците во највисока сезона. Со оглед на фактот дека во последните неколку години...

Повеќе

Ханиоти 03/30/2018

Според многумина, Ханиоти е едно од најубавите селца на првиот крак, Касандра, и сигурно е едно од најпосетуваните. Малиот плоштад во центарот на ова место е собиралиште во ноќните часови, каде што може да се напиете пиво, фрапе, да јадете вкусно грчко гиро или, пак, да одморите од долгите прошетки....

Повеќе

Зошто Афитос?! 03/30/2018

Афитос е, можеби, најнеобичното туристично место на Касандра и воопшто на Халкидики. Се разликува од останатите по својата архитектура и по инфраструктурата. Мало, автентично, со тесни сокачиња и камени куќи, наликува т.е. потсетува на јадрансиот бисер, Дубровник. Доколку сакате да го комбинирате...

Повеќе

Едноставно, Афитос! 06/21/2016

Едноставно, Афитос!

Афитос е прекрасно традиционално приморско место во североисточниот дел на Касандра. Ова преубаво гратче, познато уште како „мала Италија“, привлекува многубројни туристи од целиот свет, но, сепак, успева да го задржи традиционалниот карактер и е одличен пример за...

Повеќе

Патување за двајца 05/18/2016

Како патувањeто може да ги зближи паровите?

Патувањето може да ве зближи со вашиот партнер, и за време на патувањето можете да се уверите дека личноста до вас е онаа, вистинската.

Заедно ќе создавате спомени

Заедничките спомени се нешто што најмногу ве поврзува со вашиот партнер, а патувањата,...

Повеќе

Прв одмор со бебе... 05/17/2016

Почнете да се пакувате порано, навистина порано...
Понесете доволно креми за сончање кои ќе ги покријат рачињата, нозете, целото тело на вашето бебе, сонцето покрај тоа што е корисно може да биде и навистина опасно, заштитете го своето бебе.
Освен регуларните, обични пелени понесете си и пелени...

Повеќе

Каде на одмор летово? 05/16/2016

Останува уште неполн месец до крајот на учебната година и до почетокот на уште еден летен распуст, на уште едно долго топло лето.

Ние сме подготвени за најмладите, оние што всушност најмногу им се радуваат на сончевите денови, на новите предизвици исполнети со наивна детска смеа, радост, љубов. ...

Повеќе

Последни термини за летен одмор 09/17/2015

Остануваат само уште неколку слободни места за летен одмор, последните за оваа сезона. Игуана Травел ви ги нуди по неверојатно ниски цени...

Повеќе

Најзначајни знаменитости на Скијатос 09/12/2015

Скијатос е една од најпопуларните туристички дестинации во Грција. Покрај очигледните причини зошто е тоа така (одличните плажи и туристичките капацитети), тука се и знаменитостите кои вреди да се посетат.

Повеќе

Најважни знаменитости на Лефкада 09/09/2015

Лефкада е фасцинантен остров, на кој ќе останете без зборови од природните убавини и од историските знаменитости. Совршениот спој на овие два света е токму тоа поради што треба да ја посетите Лефкада.

Повеќе
Категорија
Тагови
Архива