Блог

Блог

Среќни новогодишни и божиќни празници 12/30/2014

Драги пријатели, тимот на Игуана, кој неуморно работи во текот на целата година за сите наши патувања да поминат беспрекорно, ви ги честита новогодишните и божиќните празници.

Повеќе

Нова година во Бугарија 12/21/2014

Оваа сезона, ве водиме на новогодишните патувања во најпознатите планински туристички центри во Бугарија, за потивок и поинтимен пречек на Новата година...

Повеќе

Прославете ја Новата година во Прага 12/21/2014

Откријте зошто Прага е една од најпопуларните дестинации во светот за време на божиќните и новогодишните празници. Појдете со нас на патување во главниот град на Чешка и дочекајте ја 2015 на незаборавен начин.

Повеќе

Нова година на бреговите на Дунав 12/21/2014

Будимпешта е едно од најромантичните места за пречек на Новата година, град каде што ќе создадете спомени што ќе ви траат цел живот...

Повеќе

Новогодишните празници во Милано 12/20/2014

Една од најомилените дестинации за патување за време на новогодишните празници (во светски рамки) претставува центарот на светската мода и забава - Милано.

Повеќе

Новогодишна ноќ во Париз 12/20/2014

Ако имате доволно среќа да се најдете во Париз за време на новогодишните празници, ќе искусите атмосфера како на ниту едно друго место на светот...

Повеќе

Нова година во Истанбул 12/20/2014

Истанбул е прекрасно место за посета во кое било време од годината, но за време на новогодишните празници, домаќините се трудат да го направат навистина магично...

Повеќе

Зоолошката градина Шенбрун во Виена 12/08/2014

Зоолошката градина Шенбрун или едноставно Виенската зоолошка градина, се наоѓа во склоп на раскошната палата Шенбрун во Виена...

Повеќе

Катедралата Св. Кирил и Методиј во Прага 10/23/2014

Катедралата Св. Кирил и Методиј е едно од најважните обележја на главниот град на Чешка, која во моментов се користи и како црква и како музеј.

Повеќе

Кулата Галата во Истанбул 04/25/2014

Средновековната кула Галата се наоѓа во истоимениот кварт во Истанбул, северно од местото каде што заливот Златен Рог се спојува со Босфор.

Повеќе
Категорија
Тагови
Архива