Блог

Блог

Што да јадете додека патувате? 05/23/2016

Што да јадете додека патувате?

 Колачите полни со шеќер секако дека ќе ве предизвикуваат, но со оглед на тоа што физичката активност за време на патувањето е сведена на минимум, нема потреба да внесувате хиперенергетски намирници какви што се слатките, грицките и газираните сокови. Наместо нив,...

Повеќе

Патување за двајца 05/18/2016

Како патувањeто може да ги зближи паровите?

Патувањето може да ве зближи со вашиот партнер, и за време на патувањето можете да се уверите дека личноста до вас е онаа, вистинската.

Заедно ќе создавате спомени

Заедничките спомени се нешто што најмногу ве поврзува со вашиот партнер, а патувањата,...

Повеќе

Прв одмор со бебе... 05/17/2016

Почнете да се пакувате порано, навистина порано...
Понесете доволно креми за сончање кои ќе ги покријат рачињата, нозете, целото тело на вашето бебе, сонцето покрај тоа што е корисно може да биде и навистина опасно, заштитете го своето бебе.
Освен регуларните, обични пелени понесете си и пелени...

Повеќе

Бременост во лето... 05/12/2016

Прошетката е една од најдобрите и наједноставни вежби за сите трудници. Тие се добри и за мајката и за бебето во секој период од бременоста. Мал совет, носете полесна гардероба и поудобни патики, понесете си и многу вода.

Пливањето внесува многу позитивна енергија и ве ослободува од стресот. Ќе се...

Повеќе

Св. Кирил и Методиј 05/09/2016

По повод празникот Св. Кирил и Методиј тимот на “Игуана” од Скопје и Куманово одбра неколку интересни дестинации за вас и вашите пријатели.

Oстанува да се одлучите дали ќе отпатувате во Барселона или во Москва со авион или ќе уживате на плажите на Халкидики.

Прошетки, разгледувања, посети или...

Повеќе

Патуваме на 8. декември 11/04/2015

На почетокот на следниот месец, со државниот празник Св. Климент Охридски, имаме можност за уште еден продолжен викенд. По тој повод, Игуана Травел организира неколку возбудливи патувања...

Повеќе

Патување во Фиренца 10/16/2015

По повод продолжениот викенд следната недела, Игуана Травел ве поканува на патување во лулката на ренесансата, Фиренца.

Повеќе

Сите бои на Истанбул 09/26/2015

Истанбул е навистина магичен град во кој било дел од годината, но некако чудно, есенските бои му даваат некој дополнителен шарм на градот на два континента...

Повеќе

Прага во октомври 09/24/2015

Секој што некогаш ја посетил Прага сигурно се согласува дека се работи за еден од најубавите градови во светот...

Повеќе

Романтично патување во Венеција 09/20/2015

Ако размислувате за романтично патување со некоја посебна личност, наша препорака е овој октомври, заедно со нас, да го посетите можеби најромантичниот град на светот - Венеција.

Повеќе
Категорија
Тагови
Архива