Блог

Блог

Последни термини за летен одмор 09/17/2015

Остануваат само уште неколку слободни места за летен одмор, последните за оваа сезона. Игуана Травел ви ги нуди по неверојатно ниски цени...

Повеќе

Најзначајни знаменитости на Скијатос 09/12/2015

Скијатос е една од најпопуларните туристички дестинации во Грција. Покрај очигледните причини зошто е тоа така (одличните плажи и туристичките капацитети), тука се и знаменитостите кои вреди да се посетат.

Повеќе

Последни попусти за ова лето 08/27/2015

Полека се ближи крајот на уште една успешна летна сезона заедно со вас, драги пријатели. Сѐ до исполнување на последното место, нашите сместувачки капацитети ви ги нудиме со дополнителни попусти!

Повеќе

Истражете ги тајните на Скијатос 08/15/2015

Иако навидум Скијатос е мал остров и можеби уште при пристигнувањето ќе помислите дека она што се гледа е сѐ што островот има да ви понуди, сепак таму се кријат многу тајни...

Повеќе

Големи попусти во август 08/03/2015

Август е можеби најубавиот месец за годишен одмор, а во сместувачките капацитети на Игуана Травел преостануваат само уште неколку места...

Повеќе

Кој остров најмногу ви одговара? 07/28/2015

Одморот на остров е секогаш малку поинакво искуство... Игуана Травел и за ова лето ви ги нуди најдобрите острови во Грција, но како да одлучите кој остров најмногу ви одговара?

Повеќе

Горештините пристигнаа - време е за одмор! 07/06/2015

Големиот топлотен бран за ова лето започна. Никој не знае колку долго ќе трае, но затоа знаеме дека ова е вистинското време да одберете идеална дестинација за одмор и разладување...

Повеќе

На добра пијачка крај морскиот брег 07/03/2015

Ако сакате да уживате покрај морската вода, со добра пијачка и одличен поглед, тогаш ова лето ви препорачуваме да отпатувате на Скијатос...

Повеќе

Одлучивте ли - каде на одмор летово? 06/26/2015

Летната сезона 2015 е во полн ек и сместувачките капацитети полека се пополнуваат за до крајот на сезоната. Дали и вие одлучивте - каде на одмор летово?

Повеќе

Истражете го морето околу Скијатос 06/19/2015

Ако имавте среќа ова лето да го одберете Скијатос како дестинација за својот летен одмор, тогаш искористете ја дополнителната можност за истражување на морето околу овој прекрасен егејски остров...

Повеќе
Категорија
Тагови
Архива