Блог

Блог

Зимување во Пампорово 10/24/2015

Ако сѐ уште не сте решиле каде ќе одите на скијање оваа зима, нашиот предлог за вас е прекрасниот рекреативен центар - Пампорово.

Повеќе

Зимување во Бугарија 10/10/2015

По уште една успешна летна сезона со вас, драги пријатели, полека се подготвуваме за зимувањата. Традиционално, Игуана Травел ви ги нуди најатрактивните зимско-рекреативни центри во Бугарија. Кој ќе биде вашиот избор?

Повеќе

Каде би сакале да патувате оваа зима? 09/12/2015

Додека полека ја затвараме летната сезона, започнуваат подготовките за возбудливите туристички патувања во есента и зимата. Затоа ве прашуваме - каде би сакале да патувате оваа зима?

Повеќе

Зимување во Банско 01/31/2015

Искористете ги преостанатите два месеца од оваа зима за прекрасен одмор во незаборавното Банско...

Повеќе

Скијачкиот центар Копаоник 01/16/2015

Во последните неколку години скијачкиот центар Копаоник прерасна во дестинација за скијачи и сноубордери од цела Европа. Проверете зошто...

Повеќе

Магијата на Копаоник 01/11/2015

Копаоник е еден од најголемите планински венци во Србија. Во срцето на овој масив се наоѓа убедливо најголемиот и најимпресивен скијачки центар кај нашиот сосед...

Повеќе

Честит Божиќ 01/07/2015

Божиќ е вториот најголем празник во Христијанството, по Велигден. На овој ден, сите верници го прославуваат раѓањето на Исус Христос, поздравувајќи се меѓусебно со: „Христос се роди! - Навистина се роди!“

Повеќе

Денес е Бадник 01/06/2015

Сигурно сте ја чуле изреката - каде и да си, на Бадник дома да си! Бадник е предвесникот на најголемиот христијански празник, ден што го навестува христовото раѓање и токму затоа овој ден секогаш се поминува во кругот на семејството...

Повеќе

Зоолошката градина Шенбрун во Виена 12/08/2014

Зоолошката градина Шенбрун или едноставно Виенската зоолошка градина, се наоѓа во склоп на раскошната палата Шенбрун во Виена...

Повеќе

Терасата на Европа во Дрезден 12/08/2014

Терасата на Брул, која го носи прекарот терасата на Европа, претставува големо шеталиште, високо над бреговите на реката Елба, во четвртиот најголем град во Германија - Дрезден.

Повеќе
Категорија
Тагови
Архива