Неа Каликратија

2 дена / 1 ноќевање

Неа КаликратијаСолун

1 ден (10 март, сабота)

Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј Ин“ во 04.30 минути, тргнување за Солун во 05.00 часот. Се патува преку граничниот премин Богородица – Евзони. Пристигнување во „Космос“ (Солун) околу 10 часот по локално време. Во 13 часот посета на „ИКЕА“, до 16 часот. Сместување во хотел „Алкионис“ во Неа Каликратија околу 17 часот. Слободно време за одмор и индивидуални прошетки. Вечерта (факултативна) прослава во таверна. Ноќевање.

2 ден (11 март, недела)

Појадок. Во 10.00 часот тргнување кон пештерата Петралона, една од главните туристички атракции на полуостровот Халкидики, јужно од Солун, особено позната како живеалиште на праисторискиот човек. Тргнување за Скопје во попладневните, пристигнување во вечерните часови.

Цена на аранжманот:

3.040 мкд (49 евра)

Во цената на аранжманот е вклучено:

Во цената на аранжманот не е вклучено:

Напомени: