Закинтос

Закинтос

Островот на желките, бисерот на Јонското море. Веќе 8 години е дел од нашата понуда. Препознатлив по плажата “Navagio”, од која навистина застанува здивот. До неа се доаѓа само преку море, со брод. Но, таа е само една од многуте прекрасни плажи на целиот остров. До Закинтос се стига со траект (1.30мин.) од пристаништето Килини. Пристигнувате во главниот град  Занте, навистина прекрасно место, кое со тесните и мали улички, полштадот, потсетува на Италија. Заштитник на градот (островот) е Св. Дионисиос. Над градот се наоѓа Bochali, од каде има прекрасна глетка на целиот остров. Најпознати се  
Куќата “Porto Davia” се наоѓа во Аргаси, кон крајот на ова мало туристичко место, во исклучително мирен дел, на самата плажа. Утринско кафе со поглед на море, во двор со палми и релаксирачко зеленило. Во вечерните часови можете да уживате слушајќи ги морските бранови. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса. 

Куќa “Porto Davia” - Аргаси

Термин

Ноќевања

Цена по лице
поглед позади
студио

Цена по лице
 поглед море
студио

Цена по лице
поглед море
апартман

Цена за 3 лице

02.06

7

7.380 (119)

8.000 (129)

8.620 (139)

4.960 (80)

09.06

7

8.000 (129)

8.620 (139)

9.240 (149)

5.580 (90)

16.06

7

8.620 (139)

9.240 (149)

9.860 (159)

6.200 (100)

23.06

7

9.240 (149)

9.860 (159)

10.480 (169)

6.200 (100)

30.06

9

12.340 (199)

13.580 (219)

14.200 (229)

6.200 (100)

09.07

9

13.580 (219)

14.200 (229)

16.680 (269)

6.820 (110)

18.07

9

17.300 (279)

18.540 (299)

19.160 (309)

6.820 (110)

27.07

9

17.300 (279)

18.540 (299)

19.160 (309)

6.820 (110)

05.08

9

17.300 (279)

18.540 (299)

19.160 (309)

6.820 (110)

14.08

9

13.580 (279)

18.540 (299)

19.160 (309)

6.200 (100)

23.08

9

13.580 (219)

14.820 (239)

15.440 (249)

6.200 (100)

01.09

7

8.620 (139)

9.240 (149)

9.860 (159)

5.580 (90)

08.09

7

8.000 (129)

8.620 (139)

9.240 (149)

4.960 (80)

15.09

7

7.380 (119)

8.000 (129)

8.620 (139)

4.960 (80)

22.09

7

6.760 (109)

7.380 (119)

8.000 (129)

4.960 (80)

“Porto Davia” - Аргаси

Напомени и услови:

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. „Игуана“.
Тимот на “Игуана” од Скопје и Куманово ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.