Лефкада

5 дена/ 3 ноќевања

од 129€

Лефкада

Лефкада (грчки: Λευκάδα) или Лефкос е остров во Јонското Море, еден од најголемите што ѝ припаѓаат на Грција. Островот е поврзан со копното со автопат и висечки мост, а е најпознат во светот по прекрасните плажи од кои застанува здивот.
Лефкада е прилично голем остров. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Главниот град на островот, а воедно и административен центар на целата област е истоимениот град, Лефкада, којшто се наоѓа на северно-источниот дел од островот, на точката каде што јонскиот остров се поврзува со копнениот дел од Грција и на приближно 20 минути возење со автомобил од националниот аеродром Актион.

Ново изградената куќа “Filoxenia” е лоцирана на само 20 метри од плажата во Никијана. Располагаме со дуплекс апартмани, апартмани и трикреветни и двокреветни студија. Сите се со комплетно опремена кујна, тоалет, ТВ, тераси , клима уред(вклучен во цена).

Куќата “ Pension Holidays” е лоцирана на пристаништето во Василики, на 100м од плажа.  Сите студија се трикреветни и имаат поглед кон морето. Студијата имаат комплетно опремени кујни, ТВ, балкон, клима(вклучена во цена).

Куќи “Filoxenia”, “ Pension Holidays”

Термин

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

1/4 студио

1/4 апартман

1/4+1 дуплекс

1/6 – 10/6

9

4.280 (69)*

4.900 (79)*

5.270 (85)*

5.520 (89)*

6.140 (99)*

10/6 – 17/6

7

4.900 (79)*

5.520 (89)*

5.890 (95)*

6.140 (99)*

6.760 (109)*

17/6 – 24/6

7

6.140 (99)*

6.760 (109)*

6.510 (105)*

7.380 (119)*

8.000 (129)*

24/6 – 1/7

7

8.370 (135)*

9.240 (149)*

9.860 (159)*

10.850 (175)*

11.720 (189)*

1/7 – 10/7

9

13.330 (215)

16.430 (265)

17.050 (275)

18.540 (299)

20.400 (329)

10/7 – 19/7

9

15.190 (245)

18.540 (299)

19.530 (315)

21.390 (345)

22.630 (365)

19/7 – 28/7

9

17.050 (275)

19.780 (319)

20.770 (335)

22.630 (365)

23.870 (385)

28/7 – 6/8

9

17.050 (275)

  19.780 (319)

  20.770 (335)

22.630 (365)

23.870 (385)

6/8 – 15/8

9

17.050 (275)

  19.780 (319)

  20.770 (335)

22.630 (365)

23.870 (385)

15/8 – 24/8

9

17.050 (275)

  19.780 (319)

  20.770 (335)

22.630 (365)

23.870 (385)

24/8 – 2/9

9

14.820 (239)

18.290 (295)

19.530 (315)

21.640 (349)

22.630 (365)

2/9 – 9/9

7

6.760 (109)*

7.750 (125)*

8.310 (134)*

8.620 (139)*

9.240 (149)*

9/9 – 19/9

10

6.140 (99)*

6.760 (109)*

7.130 (115)*

7.380 (119)*

8.000 (129)*

19/9 – 1/10

12

5.520 (89)*

6.140 (99)*

6.510 (105)*

6.760 (109)*

7.380 (119)*

Куќа "Pension Holidays" (Василики)

Куќа “Filoxenia”(Никијана)

Почнувајќи од јануари 2018 година се наплатува туристичка такса за престој во Р.Грција 0,5 еур на ден по студио/ апартман(се плаќа директно во објектот)

Напомени и услови:

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. „Игуана“.
Тимот на “Игуана” од Скопје и Куманово ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.