неа Каликратија

од 65€

Куќа “Дора Лукс”Неа Каликратија

Куќа „Дора Лукс“ е новоизграден објект, во април-мај 2018 година. Се наоѓа на околу 700-800 метри од Неа Каликратија. Оддалечена е околу 250 метри од плажа/ море. Сите мезонети се на два ката и содржат: комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима (вклучена во цената), тераса. Има летна кујна (скара) и сопствен паркинг. 

Сезонски цени

Термин

Ноќевања

1/3+1 мезонета

1/3+2 мезонета

23/8-1/9

9

475

495

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1/2

3. и 4. лице

1/9 – 11/9

10

10.230 (165)

2.170 (35)

11/9 – 21/9

10

7.380 (119)

2.170 (35)

21/9 – 1/10

10

4.650 (75)

2.170 (35)

Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 € по соба на ден (се доплаќа во објектот)

Напомени и услови:

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. „Игуана“.
Тимот на “Игуана” ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.