Суботица

4 дена / 2 ноќевања

Суботица29.12-1.1.2020

1 ден 29.12.2019 Скопје - Суботица

Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ во 22:00 часот, тргнување за Суботица – Р. Србија во 22.30 часот. Ноќно возење со куси попатни паузи за одмор и царински формалности.

2 ден 30.12.2019 Суботица

Пристигнување околу 09 часот во Суботица сопопатни паузи. Посета на винаријата “Звонко Богдан” разглед и дегустација на вино. Сместување во хотел. По тоа следи разглед на Суботица со локален водич: Општината, палатата Рајхл, палатата Леовиќ, најстарата синагога на Балканот, Суботичка гимназија, Српската црква. Враќање во хотел. Можност за организирање на вечера во некој од салашите-факултативно. Ноќевање.

3 ден 31.12.2019 Суботица

Појадок. Тргнување на пикник (факултативен со превоз) наергелата „Келебија“, разглед, можност за јавање на липицанери, возење со фијакери. Организиран факултативен ручек во ”Вила Мајур”. Уживање во богато мени на традиционални специјалитети и локални пијалоци. Враќање во хотел. Дочек на Нова Година на Паличко езеро  во ресторан со богато мени и жива музика. Ноќевање.

4 ден 01.01.2020 Суботица – Скопје

Појадок. Одјавување од хотел. Тргнување во 11:00ч на Паличко езеро. Разглед со локален водич време за за прошетка по малото и симпатично туристичко место Палиќ. Слободно време за ручек (факултативно). Околу 14:00ч. тргнување за Скопје.Пристигнување доцна вечерта.

Цена на аранжманот по лице:

За резервација со 2.000 мкд. до 15.11 и доплата до 30.11.2019 9.240 мкд.(149 евра)

Редовна цена 10.480 мкд. (169 евра)

Во цената на аранжманот е вклучено:

Во цената на аранжманот не е вклучено:

Напомени: