Халкидики

3 дена / 2 ноќевања

Халкидики

1 ден, петок Скопје - Халкидики (Касандра)

Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ во 2.30 часот. Тргнување за Грција во 3.00 часот. Пристигнување на одредената дестинација според редослед на местата. Ноќевање.

2 ден, сабота Халкидики

Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

3. ден, недела Халкидики

Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

4 ден, понеделник Халкидики - Скопје

Тргнување за Скопје од договорено место и време (попладне) со придружникот-пратител на групата. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

Цена на аранжманот:

4.270 мкд (69 евра)

Сместување во куќи на Касандра:

 • „Дора“ - Неа Каликратија 
 • „Галанис“ - Афитос 
 • „Карамаврос“ - Пефкохори 

Услови:

 • дете до 1,99 години гратис
 • трето и четврто лице плаќаат по 50% од цената
 • доплата за дополнително ноќевање 620 мкд. (10 евра) по лице на ден (од 29.4 - 1.5)

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Автобуски превоз на наведената релација, Скопје - Халкидики (Касандра) - Скопје 
 • Три ноќевања во куќа по избор
 • Организација на патувањето со придружник-пратител на групата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во агенцијата

Напомени:

 • За патување со сопствен превоз, од цената на аранжманот се одбива 930 мкд. (15 евра) по лице 
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. Игуана.